Skeid-gutt på landslaget

G16-landslagstrener Gunnar Halle har tatt ut Skeids Seedy Jatta til Equinor Talentleir i Porsgrunn i juni.

Samlingen er for G16-, G15- og G14-lag. På G16 og G15 er det tatt ut et landslag og et skyggelandslag, mens det på G14-nivå er tatt ut to sidestilte tropper.

Seedy Jatta er tatt ut på G16-landslaget
Seedy Jatta er tatt ut på G16-landslaget

– Noen er her for første gang, mens andre er på vei til sin tredje samling i Porsgrunn. Felles for alle er at de er vurdert til å være blant landets aller største talenter, sier fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland til fotball.no.

Equinor Talentleir foregår i perioden 24. - 28. juni 2019.

– De har overbevist mange på veien for å bli tatt ut, og vi har tatt ut disse spillerne fordi vi mener de har noen egenskaper som på sikt kan gjøre de til en av «morgendagens helter», sier Grøttland.

Vi gratulerer Seedy med uttaket!

Hele G16-uttaket er som følger:

G16-landslag

Keerat Singh Mann - Strømsgodset 
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset 
Audun Engen Vik - Rosenborg
Shahram Jabari - Lillestrøm 
Håvard Hetle - Sogndal 
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø 
Sigurd Ekrem - Bodø/Glimt
Seedy Jatta - Skeid
Daniel Karlsbakk - Bryne
Henrik Kjeilen Stenseide - Brann
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset 
Sondre Auklend - Viking
Mikal Berg Kvinge - Brann
Isak Solberg - Bryne 
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm 
Rahul Sharma - KFUM
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
August Frobenius - Stabæk
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde 
Mathias Bauer - Memmingen
Odin Thiago Holm - Vålerenga

G16-skyggelandslag

Tengel Fredriksen - Aalesund 
Andreas Endresen - Haugesund
Kenneth A. Løtvedt - Fyllingsdalen
Henrik Ødemark - Brann
Iker C. Ormaza - Odd
Christos Zafeiris - Vålerenga
Emil Sandberg - Honningsvåg 
Andreas Haug - Oppsal
Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt
Elias H. Lenoci - Stabæk
Tage Johansen - Fredrikstad 
Uranik Seferi - Kvik Halden 
Jan Aleksander Miller - Stabæk
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Simon R.Glover - Skjetten
Leander Øy - Jotun
Leander N.J. Høyvik - Florø 
Andreas Skjold - Strømsgodset 
Jasper Silva Thorkildsen - Vigør
Joakim H. Mathiassen - Hana

Annonse fra Obos-ligaen: